Przykładem są okna z ukrytymi zawiasami, czyli okucia wbudowane wewnątrz ramy
15/11/2021

Ukryte zawiasy w oknach - estetyczne, ale czy praktyczne?

Minimalizm jest obecnie w cenie. Chętnie delektujemy się nim także we wnętrzach naszych domów. Potrafimy zapłacić więcej za jakiś element wykończeniowy tylko dlatego, że odpowiada nam jego design. Nie lubimy, kiedy przedmioty przytłaczają swoją formą, ale jednocześnie chcemy, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Przykładem są okna z ukrytymi zawiasami, czyli okucia wbudowane wewnątrz ramy. Czy estetykę i praktyczność można w tym przypadku połączyć?

Jak najbardziej tak!

Ukryte zawiasy a estetyka wnętrza

W naszej ofercie znajdziesz okna z okuciem uchylno-rozwieranym z zawiasami, które w całości mieszczą się w przestrzeni pod przylgą skrzydła. Przykładem są energooszczędne okna marki Schüco LivIng. Specjalna konstrukcja okucia activPilot Select sprawia, że zawiasy są kompletnie niewidoczne, kiedy okna pozostają zamknięte.

To największy walor estetyczny takiego rozwiązania, który jednocześnie daje zdecydowanie większe możliwości aranżacji wnętrza. Dlaczego? Osłony zawiasów widoczne w standardowej konstrukcji można dostać jedynie w ograniczonej liczbie wzorów. Wybór ten wcale nie jest duży. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ukryte zawiasy, nie musisz się ograniczać w doborze kolorów czy faktur okien.

Ukryte zawiasy w oknach - aspekt praktyczny

Oprócz walorów estetycznych nowoczesne okucia okienne z ukrytymi zawiasami mają szereg zalet praktycznych. Oto one:

Nośność do 150 kilogramów

W oknach tego typu możesz zastosować bezpieczne i energooszczędne pakiety szybowe. Nie musisz się martwić, czy zawiasy wytrzymają ciężar wybranych przez Ciebie okien (np. tych panoramicznych), niezależnie od ich wielkości.

Większa szczelność

Okno z ukrytymi zawiasami ma lepsze parametry izolacyjności cieplnej. Zawiasy są ukryte w suchej komorze pomiędzy skrzydłem a ramą okna. Nie powstaje więc mostek termiczny, czyli niechciana luka, przez którą ciepło będzie uciekać z budynku. Uszczelka umieszczona jest na całym obwodzie skrzydła, a zawiasy jej nie zgniatają.

Łatwiejsze utrzymanie w czystości

Okna z ukrytymi zawiasami łatwiej jest konserwować i czyścić, ponieważ nie mamy tu żadnych wystających elementów, które niepotrzebnie zbierałyby kurz.

Prosty montaż i regulacja, większe bezpieczeństwo

Okucie activPilot Select jest przyjazne montażystom. Nie trzeba specjalnych nawierceń ani frezowań w profilu, by zamontować okna. W celu dodatkowej ochrony przed włamaniem, wystarczy odpowiednio wyregulować montowane okno. Usytuowanie punktów ryglowania blisko naroży okna gwarantuje większe bezpieczeństwo. Ponadto, jeśli okucia są ukryte, takiego okna nie można podnieść z zawiasów, bo system nośny schowany jest wewnątrz ramy. Minimalizuje to ryzyko, że ktoś niepowołany dostanie się do Twojego domu.

Dłuższe użytkowanie bez usterek

W przypadku okien z tradycyjnymi zawiasami zużycie elementów konstrukcyjnych następuje szybciej. Za każdym razem kiedy je otwierasz lub zamykasz, używasz siły. Rolki zasuwnic nachodzą wtedy na zaczepy, powodując wzajemne tarcie. W przypadku ukrytych zawiasów nie ma tego problemu. Takie okna posłużą Ci przez dziesiątki lat, bez konieczności napraw czy regulacji.

Czy warto zainwestować w ukryte okucia okienne

Nie bój się ukrytych zawiasów w oknach

Czy warto zainwestować w ukryte okucia okienne? Zdecydowanie tak, ponieważ są estetyczne, bezpieczne, ale przede wszystkim także funkcjonalne. Wprowadzą do wnętrza harmonię i minimalizm, a Tobie poprawią komfort życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ukrytych zawiasach? Potrzebujesz wsparcia eksperta w wyborze okien do swojego domu? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci znaleźć przeszklenia idealne.

wszystkie wpisy