Ścianka loftowa to nie tylko loft
10/9/2021

Jak dobrać ściankę działową loftową do wielkości i stylu wnętrza?

Otwarte przestrzenie we wnętrzu wyglądają korzystnie bez względu na styl aranżacji. Nie zawsze jednak są funkcjonalne. Czasem po prostu potrzebujesz podzielić duże pomieszczenia na strefy. Na szczęście jest sposób, by to zrobić i nie stracić na przestronności. Idealnym rozwiązaniem będzie ścianka działowa loftowa.

To przepierzenie wykonane ze szkła ujętego w stalowe ramy. Najlepiej w tej roli sprawdzą się wewnętrzne okna i drzwi ze szprosami. Możesz po nie sięgnąć również wtedy, gdy urządzasz mieszkanie inne niż loft. Przekonaj się, jak odmienisz swoje wnętrze dzięki takiej funkcjonalnej i stylowej ściance działowej.

Ścianka loftowa to nie tylko loft

Ścianki loftowe oczywiście świetnie wpisują się w industrialne aranżacje. Ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się także w domach i mieszkaniach w nowoczesnym i klasycznym stylu. Znajdą zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych obiektach poddawanych renowacji. Loftowa ścianka działowa nada nowoczesnego charakteru mieszkaniom w kamienicach. Z kolei przez projektantów chętnie wykorzystywana jest w aranżacjach biur czy lokali usługowych stylizowanych na loft.

Aby zachować estetyczną spójność wnętrza, taką loftową ściankę warto uzupełnić o okna w stylu industrialnym. Ich formę i kolor również możesz dostosować do własnych preferencji i indywidualnego stylu Twojego domu. Okien i drzwi tego typu szukaj w kolekcji Industrial Line w ofercie Proskala.

Rodzaje ścianek działowych loftowych

Przepierzenia ze stali i szkła dają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Zazwyczaj wykonywane są na wymiar. Dzięki temu pozwalają na tworzenie dowolnych konstrukcji, które bez problemu dopasujesz do szerokości i wysokości pomieszczeń oraz ich funkcji.

Ścianki stałe, czyli tak zwane fixy mogą mieć formę pełnej szklanej ściany czy półotwartego przepierzenia. Bez problemu zabudujesz nim także przestrzeń po skosami. Fixy rzecz jasna bez problemu połączysz z drzwiami. Tu również możesz wybierać spośród wielu opcji:

  • drzwi na zawiasach typu pivot;
  • drzwi przesuwne;
  • drzwi składane (harmonijkowe).

Masz także ogromną swobodę w projektowaniu podziału szprosów. Wewnętrzne panele szklane mogą mieć układ pionowy, poziomy czy nieregularny. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zastosować przeszklenia bez dodatkowych podziałów. Naprawdę można pozwolić sobie na kreatywność.

Gdzie sprawdzi się ścianka działowa w stylu loftowym?

Takie ścianki działowe mogą oddzielać właściwie dowolne pomieszczenia. Dzięki nim stworzysz półotwartą kuchnię, wydzielisz gabinet, sypialnię lub garderobę. Zapewnia także izolację akustyczną, co jest bardzo istotne jeśli ścianka loftowa ma oddzielić od reszty mieszkania przestrzeń do pracy.

Ścianka działowa w loftowym stylu może posłużyć nawet do stworzenia łazienki. Jak to możliwe? Wystarczy, że przejrzyste szkło zmienisz na matowe, które jest nieprzeźroczyste. Do tego dołóż jeszcze zamek z wkładką typu WC i już. Pełna prywatność gwarantowana.

Ścianka do zadań specjalnych

Przeszkolona ścianka działowa ma jeszcze jedną ogromną zaletę — przepuszcza światło. Dzięki temu możesz nią zamknąć pomieszczenie, w którym nie ma okna, ale nadal cieszyć się dziennym oświetleniem.

Sprawdza się to rewelacyjnie w postindustrialnych obiektach adaptowanych na loft, które niekoniecznie były projektowane z myślą o przeznaczeniu na mieszkania. Ale będzie też świetnym rozwiązaniem do niedużych lokali lub tych o nietypowym układzie. Z pomocą ścianek loftowych podzielisz pomieszczenia tak, jak nigdy nie mógłbyś tego zrobić z użyciem tradycyjnych konstrukcji.

Przeszkolona ścianka działowa ma jeszcze jedną ogromną zaletę — przepuszcza światło

Ścianka działowa loftowa — rozwiązanie dla domu w każdym stylu

Ścianka działowa loftowa to efektowne rozwiązanie, które jest nie tylko funkcjonalne, ale wprowadza też niepowtarzalny charakter do wnętrz. Pozwala cieszyć się intymnością i przytulnością, nie rezygnując z otwartej przestrzeni.

Szukasz takich ścianek do swojego domu? W kolekcji Industrial Line w ofercie Proskala znajdziesz okna i drzwi wewnętrzne, które z łatwością dopasujesz do swojego projektu. Najlepsze materiały, najwyższej jakości farby i precyzja wykonania gwarantują doskonały efekt na lata. Skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Ciebie.

wszystkie wpisy