okna schuco dlaczego warto
20/4/2021

Okna Schüco. Jakie mają zalety i dlaczego warto je wybrać?

Okna niemieckiej marki Schüco cieszą się doskonałą renomą wśród użytkowników z całego świata. Nie bez przyczyny – zaawansowane technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że okna Schüco spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jakie dokładnie mają zalety i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Najważniejsze zalety i parametry okien Schüco

Okna Schüco to połączenie nowoczesności, funkcjonalności, wysokiego komfortu, estetyki oraz znakomitych parametrów technicznych. Wśród najważniejszych zalet okien Schüco wymienić możemy:

  • energooszczędność,
  • ochrona przed włamaniem,
  • komfort użytkowania,
  • różnorodne, a przy tym ponadczasowe wzornictwo.

Energooszczędność okien Schüco

Energooszczędność to aspekt, do którego przykładamy coraz większą wagę – również podczas doboru okien. Okna Schüco zapewniają najwyższą efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Stolarka okienna niemieckiej marki cechuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła ramy okiennej, dzięki czemu gwarantuje najwyższy poziom izolacyjności cieplnej. Znakomite parametry wyróżniają między innymi okna aluminiowe, w których zastosowano poszerzoną strefę izolacji oraz zoptymalizowane uszczelnienie.

Więcej na temat izolacyjności cieplnej okien można przeczytać w artykule: Współczynnik przenikania ciepła okna – czym jest i dlaczego jest taki ważny?

Bezpieczeństwo okien Schüco

Dobre okna powinny nas chronić nie tylko przed niesprzyjającą pogodą, ale też przed włamaniem. Okna Schüco spełniają tę funkcję, zapewniając bezpieczeństwo domownikom w sposób niezwykle skuteczny, ale zarazem bardzo dyskretny i estetyczny. W systemach Schüco wykorzystuje się ukryte okucia, gwarantując wysoki stopień ochrony podstawowej, który można dodatkowo podwyższyć za pomocą bezpiecznych punktów ryglowania. Poziom ochrony zwiększają także zamykane lub blokowane przyciskiem klamki.

Komfortowe użytkowanie okien Schüco

W projektach nowo powstających, inteligentnych budynków coraz częściej uwzględnia się automatyzację niektórych procesów. Takie rozwiązania stosowane są również w oknach Schüco, do otwierania i zamykania których wystarczy naciśnięcie jednego przycisku. Systemy Schüco oferują pełną gamę rozwiązań dla użytkowników indywidualnych. W zależności od potrzeb i możliwości, mogą one zapewniać elektroniczny monitoring zamknięcia okien, naturalne, automatyczne wietrzenie czy zdalne sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi.

innowacyjne okna schuco

Ponadczasowe wzornictwo

Konstruktorzy i projektanci Schüco doskonale wiedzą, że ważne są nie tylko parametry techniczne, ale i walory wizualne okien. Stosowane przez nich wzornictwo jest idealnym połączeniem funkcjonalności z ponadczasową estetyką. Za sprawą nowoczesnych technologii możliwe jest zestawianie różnych form, wariantów kolorystycznych i materiałów – aluminium, tworzyw sztucznych czy stali. Dzięki temu budynek może zyskać indywidualny, oryginalny styl i charakter.

Innowacyjne rozwiązania w oknach Schüco

Oprócz kluczowych parametrów i właściwości systemów Schüco, warto też zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania zastosowane w konkretnych modelach okien. Jednym z nich jest system Schüco LivIng Alu Inside – cechuje go brak stalowych wzmocnień, zamiast których wykorzystano unikalną technologię scalania PVC z wysokiej jakości aluminium. Poprawia to parametry techniczne okien i ich izolacyjność termiczną, redukując straty cieplne.

Kolejną innowacją, wyróżniającą markę Schüco na tle konkurencji, są okładziny aluminiowe zabezpieczające okna PVC. Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku projektów, w których część konstrukcji ma duże rozmiary, przez co muszą być stworzone z aluminium. W takiej sytuacji pozostałe okna mogą być wykonane z PVC, do których można dodać okładzinę aluminiową – dzięki temu całość prezentuje się spójnie i estetycznie.

Proskala jest oficjalnym partnerem marki Schüco, co pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości i oferować produkty najwyższej klasy, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.


wszystkie wpisy