drzwi balkonowe schuco
20/5/2021

Co warto wiedzieć o drzwiach tarasowych Schüco? Zalety i dostępne rozwiązania

Drzwi tarasowe powinny zapewniać nie tylko wygodny dostęp do ogrodu. Podobnie jak przy wyborze stolarki okiennej czy drzwiowej, pod uwagę należy wziąć takie aspekty, jak materiał wykonania, energooszczędność, bezpieczeństwo czy estetyka. Jakie drzwi tarasowe spełnią nasze wymagania? Przedstawiamy drzwi podnoszono-przesuwne Schüco.

Schüco – niemiecka jakość

Systemy okienne, drzwiowe i fasadowe Schüco są cenione przez użytkowników z całego świata. Pozycję lidera w branży niemiecka marka zawdzięcza innowacyjnemu podejściu i zastosowaniu zaawansowanych technologii, które pozwalają tworzyć nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania o doskonałych parametrach technicznych, zapewniające wysoki komfort użytkowania i wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi. Czym jednak konkretnie cechują się drzwi podnoszono-przesuwne Schüco? Wśród ich najważniejszych zalet wymienić możemy:

  • wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną,
  • odporność na wiatr i przenikanie wody,
  • wysoki poziom ochrony przed włamaniem,
  • możliwość dopasowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb,
  • możliwość zastosowania zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych,
  • szeroki wybór wariantów otwarć, kolorystyki i akcesoriów,
  • prosta, wygodna obsługa.

Drzwi tarasowe Schüco – elastyczność i różnorodność

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco wykonywane są między innymi z PVC – polimeru syntetycznego, wykorzystywanego do produkcji tworzyw sztucznych. Marka oferuje drzwi tarasowe PVC w sześciu wariantach otwierania, które są realizowane w najnowszym systemie Schüco LivIngSlide

Różnorodność dostępnych rozwiązań pozwala na dopasowanie stolarki do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dotyczy to zarówno wymiarów drzwi czy parametrów określających izolacyjność cieplną, jak i komfortu użytkowania. Niezależnie od wybranego systemu konstrukcyjnego, drzwi tarasowe Schüco są połączeniem wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych technologii, co przekłada się na bezpieczeństwo, trwałość i łatwość pielęgnacji. Najnowocześniejszym, a przy tym najkorzystniejszym rozwiązaniem są drzwi Schüco LivIngSlide. Co je wyróżnia?

drzwi tarasowe Schüco LivIngSlide

Drzwi tarasowe Schüco LivIngSlide

Drzwi tarasowe Schüco LivIngSlide cechują się przede wszystkim energooszczędnością. Dzięki zabezpieczeniu wszystkich elementów konstrukcyjnych, spełniają one obowiązujące normy – nawet te najbardziej restrykcyjne, jakie stawia się domom energooszczędnym. Drzwi Schüco LivIngSlide mają doskonały współczynnik przenikania ciepła, który osiąga nawet do 0,8 W/m2K. Oprócz świetnej izolacyjności termicznej, drzwi przesuwne LivIngSlide zapewniają też ochronę przed silnym wiatrem z deszczem oraz hałasem z zewnątrz.

System LivIngSlide jest także znakomitym dowodem na to, że wysoka termoizolacyjność może iść w parze z nowoczesnym designem i niezaburzonym dostępem do światła dziennego. Dodatkowo w zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wersję antywłamaniową w klasie RC2. Drzwi można również łatwo dopasować do własnych upodobań oraz architektury budynku – jest to możliwe za sprawą oklein z palety UnlimitedFinish, metalicznych powierzchni AutomotiveFinish i nakładek aluminiowych TopAlu.

Bezprogowe drzwi balkonowe Schüco

Jednak drzwi podnoszono-przesuwne to nie jedyna możliwość. Marka Schüco oferuje też łatwe w obsłudze, innowacyjne drzwi balkonowe, które spełniają wymogi wynikające z normy DIN 18040-2 stawiane budynkom bez barier architektonicznych. Dotyczy ona projektowania, realizacji i wyposażenia obiektów mieszkalnych, takich jak mieszkania i budynki wielorodzinne, oraz ich otoczenia. Zgodnie z jej założeniami, budynek bez barier czyli z płaskim progiem pozwala każdej osobie na komfortowe, swobodne i w znacznej mierze samodzielne korzystanie z danej przestrzeni.

Rozwiązaniem, o którym w tym kontekście należy wspomnieć, są bezprogowe drzwi balkonowe Schüco LivingSlide. Ich konstrukcja umożliwia bezproblemowe wyjście na zewnątrz, zapewniając przestrzeń do poruszania się i eliminując fizyczne przeszkody. Różne rodzaje otwierania drzwi z progiem zlicowanym z posadzką pozwalają na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zaletą tego systemu jest także szeroki wybór kolorystyki, dzięki czemu drzwi mogą stać się idealnym uzupełnieniem aranżacji zarówno wnętrza, jak i elewacji budynku.

wszystkie wpisy